Make your day different

Logo Cover

Stručnjaci otkrivaju 6 beauty rutina kojih bi se svi trebali pridržavati tijekom hladnijih dana. Jedna se neće svima svidjeti, ali će im koža biti zahvalna

Ne možete zamisliti tuširanje u zimskim danima ako slavina nije okrenuta na najtoplije? Pripazite, jer baš to bi vašu kožu moglo dodatno isušiti. U nastavku doznajte i zašto. Uz pomoć stručnjaka iz područja dermatologije pripremili smo popis svega na što trebate pripaziti u njezi kože tijekom zime, i to kroz 6 učinkovitih koraka…

Pod niskim temperaturama i razornim vremenskim uvjetima naša koža, kako na licu tako i na tijelu, postaje sklona pucanju, crvenilu, isušivanju i raznim drugim problematičnim stanjima.

@jon.snip

Dermatologinja Angela Lamb, donosi Huffington Post, kune se u ovih 6 savjeta za očuvanje zdravlja i hidratacije našeg najvećeg organa na tijelu.

1.Održavajte optimalnu vlažnost zraka

Prema riječima dr. Lamb, primarna funkcija kože tijela je da drži vodu unutar tjela, ali kad je vani suho i hladno, koža će ulagti više napora da zadrži postojeću vodu.

Zato bi bilo pametno uložiti u ovlaživač prostora, kako bi bili zaštićeni barem dok boravite u domu. Nije na odmet ni povećati unos tekućine, pogotovo vode ili čaja, kako bi cijelo vrijeme tijelu pružali unutarnju hidrataciju. To će vam se odmah povoljno odraziti i na koži.

@vanityplanet

2.Prebacite se na blagu kozmetiku

Tijekom ljetnih mjeseci bez problema pribjegavamo ultra-mirisnim, šljokičavim gelovima za tušranje i rijetko osjećamo ikakve posljedice. S druge strane, naša kože tokom zime većinu vremena je dobro skrivena pod odjećom pa možete uložiti u blage kupke.

Poželjno je da lice i tijelo perete proizvodima koji sadrže hranjive sastojke, poput ulja avokada ili jojobe, ali i one koji će održavati hidratiziranost, poput glicerina.

Najvažnije je održati prirodnu barijeru kože, a osim navedenih sastojaka, u tome će vam pomoći aktivni sastojci poput ceramida.

@_taylorbryant

3.Izbjegavajte tuširanje i kupanje u prevrućoj vodi

Vjerujemo da će ovo biti najteži savjet za usvojiti, ali utjeha je u tome da nije nužno da se kupate u hladnoj vodi, već samo da ne bude ‘kuhana’. Vruća voda brzo ispari s kože i ako slučajno izostavite nanošenje hidratantne kreme odmah po izlasku iz tuša, velike su šanse da će vam koža popucati i uzrokovati problematičan svrbež i osjećaj neugode.

Zato savjetujemo tuširanje u mlakoj vodi, sa zatvorenim vatima kupaone kako bi ostali u vlažnoj prostoriji, i tako dali vašoj koži veće šanse da upije vodu.

Ako vam je ovaj savjet nezamisliv, vodite računa da prevruća voda dehidrira kožu i zato odmah nakon kupanja nanesite bogato hidratizirajući losion, po mogućnosti obogaćen hijaluronskom kiselinom.

@vanityplanet

4.Što češće hidratizirajte kožu

Najbolji saveznik za ovaj savjet je, dakako, hidratantna krema. Nemojte štediti na njoj tokom zime, slobodno ju uvedite u rutinu va puta dnevno – nakon tuširanja i recimo, prije spavanja.

Također, uložite u gušću kremu i pažljivo ju nanesite kako bi se što bole upila i tako bolje zaštitila kožu. Losione i fluide ostavite za toplije vrijeme, te izbjegavajte jake mirise u proizvodima jer i oni isušuju kožu.

Umjesto njih, prije nanošenja bogate hidratantne kreme, namažite se uljem poput kokosovog, ružinog ili arganovog, jer ćete na taj način ‘zaključati’ hidratiziranost kože.

Kod kože lica, pazite da koristite nekomedogena ulja, a ako ste skloni aknama, izbjegnite teške kreme ili masti i umjesto toga potražite proizvode sa niacinamidom, kao i već spomenutom hijaluronskom kiselinom. Oni će također zadržati hidrataciju kože, a pritom neće začepiti pore.

@jon.snip

5.Ne izlazite na hladnoću s vlažnom kožom

Ovaj savjet vam je sigurno poznat još od djetinjstva, kad bi vam mame i bake branile izlazak iz kuće neposredno nakon kupanja. Nastojite planirati rutinu tako da to izbjegnete. Osim što na taj način štetite koži, također postajete podložniji prehladi.

U ovom slučaju kožu možemo usporediti s usnama – ako su ispucale, što ih više vlažimo, to goru situaciju stvaramo. Isto je i s kožom, zato balzam na usne, kremu na kožu i tek onda izađite van.

6.Prorijedite korištenje pilinga

Ako ste vlasnica izrazito suhe kože, svedite korištenje pilinga na minimum jer će vam dodatno narušiti barijeru kože, čak i ako skine mrtve stanice. Svakako savjetujemo da odaberete blaži piling, primjerice s usitnjenim košticama marelice (nikako sa mikroplastikom!) ili da u piling koji već imate kod kuće umiješate neko hranjivo ulje.

@_taylorbryant

Ako nemate izrazito suhu kožu, u redu je da piling radite jednom tjedno kako bi koža bila što glađa, a pore pročišćene da vam se krema bolje upije.

Također, ne zaboravite napraviti makar blagi piling prije svake depilacije kako bi spriječile urastanje dlačica i osigurale meku kožu u svim uvjetima.

Pripremila: Silvija Valjin
Foto: Instagram





Slični članci