Još u ožujku ove godine Vanja Horvat, zagovarateljica zdravog života, ujedno i direktorica i začetnica tvrtke Mevex, predstavila je i približila javnosti sve proizvode Zeotexa, a u intervjuu za Cover Style objasnila zašto je i kako krenula u proizvodnju zeolita nazvanog mineralom 21. stoljeća. Stomatologinja po zvanju smatra da je važno odabrati ranu i adekvatnu terapiju u procesima sanacije problema, čak i ako simptomni još nisu znatno primjetni. U nastavku doznajte sve o utjecaju Zeolita na pojavu afti, gingvitisa i paradentoze….
Zeotex nastaje obradom 100% prirodne, najkvalitetnije sirovine zeolita kroz tri zaštićena tehnološka procesa (VEN). Rezultat takve obrade je sirovina s najsitnijom i iznimno aktivnom česticom veličine oko 1 mikron za ljudsku primjenu. Tako sitna čestica je dodatno energizirana i ima multiplicirano djelovanje. Uz snažno apsorpcijsko i adsorpcijsko djelovanje učinkovito veže toksine i mnoge druge štetne substance, dok istovremeno oslobađa neophodne esencijalne minerale (kao što su magnezij, silicij, natrij i brojni drugi).
Afte
Sigurno ste barem jednom u životu osjetili male, bolne ranice koje se iznenada pojavljuju unutar usta. Često su uporne te ih se teško riješiti. Ako Vam je ova pojava poznata znate koliko je neugodan ovaj sitan problem. Afte ne samo da uzrokuju nelagodu već i peckanje, bol i nervozu u mnogo slučajeva. Bolne ranice mogu nastati na mekom tkivu, točnije usnoj šupljini, jeziku i sluznici usana. Dok je točan uzrok nepoznat, znanstvenici povezuju afte s padom imuniteta, stresom, nedostatkom vitamina, utjecajem štetnih tvari u okolišu i hrani koju konzumiramo.
Gingivitis
Blagi oblik upale zubnog mesa koji se izražava uz crvenilo, naticanje i u krajnjem slučaju krvarenje zubnog tkiva. Tijekom pranja zuba lako se osjete simptomi povezani s gingivitisom. Bitno je znati da je gingivitis izlječiv u ranoj fazi, stoga je važno obratiti pažnju na simptome, razgovarati sa stomatologom i brinuti o higijeni usne šupljine.
Paradontoza
Kronično stanje infekcija kada upale zubnog mesa pređu na ligamente i kosti koji podupiru zube. Uzročno zub gubi stabilnost i čvrstoću te posljedično ispada. Paradontoza je najučestaliji uzrok gubitka zuba kod odraslih. Jednako tako najlakše ga je prevenirati održavanjem dentalne higijene i redovitim odlaskom stomatologu.
– Uklanja naslage sa zuba (plak, kamenac) i povećava njihov sjaj
– Sprječavapojavu gingivitisa i širenje parodontoze
– Zaustavlja krvarenje i upalu desni
– Sprječava nastajanje gljivičnih i bakterijskih infekcija
– Sprječava neugodan zadah iz usta
Istraživanja
Niz kliničkih studija o primjeni zeolita kod bolesti usne šupljine dokazala su da je zeolit jedan od modernih načina regeneracije, jer ima imunomodulacijsko i antioksidativno svojstvo, te pojačava protuupalno djelovanje, što dugoročno ima povoljan utjecaj na procese ozdravljenja u cjelini a posebno na usnu šupljinu.
Preporuka
Preporuka niza stomatologa u sanaciji stomatoloških problema je terapija zeolitom( 100 % prirodnim mineralom) koja se primjenjuje lokalno u usnoj šupljini na oboljele dijelove desni. Potpuno prirodan i bezbolan i učinkovit način da riješite vaše probleme.
Kako koristiti zeolit?
Pranje zubi
Korak 1: Operite zube s kaladontom koji koristite. Nakon toga navlaženu četkicu uronite u posudu u kojoj se nalazi Zeolit.
Korak 2: Navlaženu četkicu za zube, bez zubne paste, uronite u posudu u kojoj se nalazi Zeolit.
Korak 3: Zube četkajte na uobičajeni način, laganim kružnim pokretima da Zeolit dođe u što bolji kontakt sa zubnim mesom gdje se i zadržavaju razni toksini, bakterije i druge štetne tvari.
Napomena: Nemojte ispirati kako bi osigurali djelovanje zeolita preko noći. Ovakvo pranje zubi i desni pogodno je za svakodnevnu upotrebu.
Zeolitna smjesa
Sa zeolitnom smjesom mogu se iščetkati i sve površine zubi kako bi higijena bila što bolje.
Na oštećeno područje zeolitna smjesa aplicira se direktno te ostavi da djeluje preko noći.
Foto: Promo
Izvor: Venzeotex