Sinoć je u Hotelu Sheraton održan PINK Party, humanitarni bal Udruge P.I.N.K. life, na kojem je predstavljena akcija kupnje aparata za limfnu drenažu, potrebnih za liječenje limfedema, jedne od komplikacija liječenja karcinoma dojke. Akciju su svojim dolaskom podržali brojni poznati poput Mare Bratoš i Nikše Kušelja, Kristine Krepele, Ivana Alduka, Davora Meštrovića i njegove supruge Senke, Ivane Delač Đolo, Antonije Šole, Nevene Rendeli Vejzović i mnogi drugi, no dvije su dame svojim raskošnim toaletama ukrale poglede svih prisutnih…
Dva aparata namijenjena su bolnicama u Zagrebu, a po jedan za bolnicu u Varaždinu i Dubrovniku. Na svečanosti su prisustvovale brojne osobe iz javnog, društvenog i političkog života, te predstavnici državnih i privatnih tvrtki, a dodijeljene su i posebne PINK nagrade. U središtu cijelog događanja bile su oboljele članice Udruge P.IN.K. life, kojima je ova akcija i namijenjena.
Uzvanike su tokom večeri zabavljali Ricardo Luque i prijatelji, te plesni klub Bachateame. Članice Udruge P.I.N.K. life Katarina Vukalović i Aleksandra Jagić pročitale su prisutnima svoju priču o borbi s rakom i za to dobile ograman pljesak svih prisutnih. Akciju su svojim dolaskom podržali Gordana Sobol, Mara Bratoš i Nikša Kušelj, Kostadinka Velkovska, Kristina Krepela, Ivan Alduk, Martina Herak, Davor Meštrović i supruga, Ivana Delač Đolo, Antonija Šola i mnogi drugi.
Glumica Kristina Krepela i voditeljica Nevena Rendeli Vejzović bile su posebno elegantne na svečanoj večeri. Odjevene u raskošne crne toalete koje su dodatno istaknule ružičastu nijansa, boju te večeri, izgledale su poput istinskih diva.






Udruga P.I.N.K life ovo važno događanje organizirala je u suradnji sa Ministarstvom Turizma i Gradom Zagrebom, te pod pokroviteljstvom Adria Medie. Cilj ovog bala je započeti akciju prikupljanja sredstva za kupnju aparata za limfnu drenažu u gradu Zagrebu, Varaždinu i Dubrovniku. Aparati za limfnu drenažu potrebni su za liječenje limfedeme, jedne od komplikacija liječenja karcinoma dojke, koji značajno narušava kvalitetu života pacijenta. Limfedem nastaje kao posljedica odstranjenja limfnog tkiva iz pazuha ili zračenja pazuha ili dojke što mijenja sustav limfne drenaže iz ruke, pazuha i dojke. Obično se javlja unutar 2-3 godine nakon učinjenog liječenja. Može nastati i kao posljedica širenja maligne bolesti limfnim sustavom, ali i kao posljedica infekcije.

‘Bitno je započeti liječenje u ranoj fazi limfedema, a postoje i radovi koji ukazuju na važnost primjene limfne drenaža nakon provedenog liječenja čak i prije pojave limfedema. U RH nije sustavno riješeno liječenje limfedema i ako je omogućeno često nije dostupno pacijentima pravovremeno u ranoj fazi liječenja. Bolesnici su često prisiljeni potražiti pomoć izvan državnog zdravstvenog sustava kako bi na vrijeme mogli započeti liječenje limfedema. Rano liječenje i prevencija nastanka limfedema kod bolesnica liječenih zbog karcinoma dojke treba postati rutinska procedura kako bi omogućila bolju kvalitetu života i raniji i kvalitetniji funkcionalni oporavak pacijenata, što samim time pomaže ranijoj i kvalitetnijoj socijalizaciji pacijenata i povratku normalnim svakodnevnim aktivnostima’, objasnio je dr. sc. Krešimir Martić.

Fotografije: Press