Aleksandra Mindoljević Drakulić, bivša voditeljica, a danas uspješna znanstvenica i sveučilišna nastavnica na Filozofskom fakultetu u Zagrebu, svoje je pratitelje ostavila u šoku objavivši potresnu ispovijest o svom zdravstvenom stanju. Naime, u iskrenom postu opisala je detalje stravičnog dana, 15. 9. 2017. godine, kada je pretrpjela moždani udar, a pravovremenim reagiranjem, život joj je spasio njezin 11 – godišnji sin Oleg….
Dr. Aleksandru Mindoljević Drakulić brojni pamte po upečatljivom osmijehu i ugodnom glasu s malih ekrana još iz 1990 – ih kada je na HTV – u vodila niz emisija te kao Miss Jugoslavije 1987. Još je davno televiziju zamijenila znanošću, a danas je uspješna znanstvenica i sveučilišna nastavnica na Filozofskom fakultetu u Zagrebu. Budući da detalje svog privatnog života čuva od okrilja javnosti, svoje je pratitelje šokirala iskrenom ispovjesti o svom zdrastvenom stanju. Naime, pet mjeseci nakon što je pretrpjela moždani udar, 48-godišnja Aleksandra Mindoljević Drakulić progovorila je o borbi sa zdravljem koja traje od njezine 29. godine života. 15. 9. 2017. godine Aleksandra je doživjela moždani udar, a pravovremenim reagiranjem, život joj je spasio njezin 11 – godišnji sin Oleg kojeg je dobila u braku sa svojim suprugom, odvjetnikom Dankom Drakulićem. Ispovijest koju je Alekandra objavila na svom Facebook profilu prenosimo u cjelosti:
‘Zanimljivo je da sam prije moždanog udara imala 8 operacija. Bili su to sve ginekološki zahvati, svake godine jedan, i to od moje 29-te do 37-me zbog endometrioze i primarnog steriliteta. Sve dok konačno nisam uz pomoć IVF metode u 37. godini života rodila moju najveću ljubav Olega. Nakon te goleme sreće u medijima sam bez imalo srama mogla govoriti sve o tome. Jer je kraj tog životnog razdoblja za mene bio obilježen nečim apsolutno najvrjednijim – pobjedom i novim životom.
Mislila sam da sam sve te godine, svim tim zahvatima, odradila sve. Da sudeći po broju operacija, ne bih trebala imati u životu više nijednu. Uostalom, toliko je starih ljudi koji su preživjeli bez bolnica, pa sam se i ja nekako usudila vjerovati da bi tako moglo biti i sa mnom.
Ipak, godine 2014. sam zbog hernije diska trebala na operaciju kralježnice, ali sam vježbanjem uspjela normalizirati svoje svakodnevno funkcioniranje. I dok sam ležala u kući zbog bolova govorila sam: ‘Eto ti sad! To ti je zbog svih onih knjiga koje pišeš… ‘Plakala sam, osjećala bolnu paraliziranost i bila na rubu napadaja panike. Iz ležećeg bih se položaja dizala oko 10 minuta a kad bi mi bilo što palo iz ruku to je uvijek i ostajalo na podu…
No, da mi je tada itko rekao da ću još imati tri godine života (do moždanog), vjerojatno bih to protumačila projekcijom tj. da, jado koji to govori, zacijelo ima i previše vlastitih muka i da mu na toj zloći svakako treba oprostiti.
Danas je prošlo nešto manje od 5 mjeseci od mog moždanog udara i hitne operacije trombektomije koju su mi morali učiniti na Rebru. Operacija je navodno trajala dva ili tri sata. Da sam došla malo kasnije, kažu … Imali ste silnu sreću! Možete slaviti svoj drugi rođendan!
I ja sama, ova od sad, više nisam ista. Tijelom mi prolazi tjeskoba i zabrinutost, a katkada osjećam samo strah od smrti. Nakon 17 dana bolnice i dvije operacije (druga je bila zbog komplikacija u liječenju), jedva sam čekala otpust kući. Ja na postintenzivnoj neurologiji među osamdesetgodišnjacima, smrti oči u oči. Hoće li život sada biti nešto drugo?
Oleg je bio kod kuće kad mi se to dogodilo. Silna vrtoglavica, mrači mi se, ne mogu ustati iz kreveta, potpuna nemoć, frfljam. Bio je sabran, odmah je nazvao tatu i rekao mu ‘Tata, moraš doći doma, mami nije dobro’. Čučala sam u kutu sobe ispod kreveta u pidžami u polusvjesnom stanju kad su došli po mene. Osjećala sam silnu zahvalnost i nije me bilo strah. To neću nikada zaboraviti. 15. 9. 2017. – napisala je ugledna znanstvenica na svom Facebook profilu.
Odlaskom iz televizijskog svijeta, Aleksandra se u potpunosti posvetila svojoj znanstvenoj ljubavi – psihologiji. Od tad se razvija u svojoj struci i sad iza nje stoji niz objavljenih radova i knjiga. Specijalizirala se za psihoterapiju što ju je i dovelo do njezine nove knjige ‘Živjeti sa zloćudnom bolešću’ – kreativni kurikul za roditelje, učenike i nastavnike.

Fotografije: Facebook